Nejlevnější dřevěné podlahy
Konzultace po telefonu +420 773 962 615

Časté dotazy

Je poptávka produktu závazná?

Poptávka produktu závazná není. Po tom, co náš produkt poptáte, kontaktuje Vás některý z našich konzultantů a domluví s Vámi další postup z hlediska případné prohlídky v showroomu u některého z našich dodavatelů, zaměření místnosti či vlastní doručení vybrané dřevěné podlahy přímo k Vám.

Jak probíhá proces koupě dřevěné podlahy na tomto webu.

Více o procesu koupě se dočtete v této sekci.

Na dubovou podlahu olej nebo lak?

Aktuální trendy hovoří pro olej, který dává dřevěné podlaze osobitý vzhled a vykresluje jeho podobu. Dřevěná podlaha má pak matný vzhled, jenž je u masivních podlah žádoucí. U olejovaných dřevěných podlah je taktéž možnost dílčích oprav, což u lakovaných není prakticky možné. Z našeho úhlu pohledu je dobré volit spíše olej.

Masivní nebo vícevrstvou dřevěnou podlahu?

Masivní podlahy – tento materiál je specifický svým osobitým a přírodním vzhledem. Není však vhodný pro podlahové vytápění nebo do prostor, kde se často mění teplota a vlhkost.
Vícevrstvé podlahy – oproti masivním podlahám jsou dvou či třívrstvé přičemž vrchní nášlapná vrstva je vyrobena z tvrdého dřeva. Zejména dvouvrstvé podlahy je možné využít pro podlahové vytápění. Třívrstvé podlahy je možné pokládat i plovoucím způsobem. Všechny varianty je možné celoplošně lepit.

Dřevěná podlaha a podlahové vytápění?

Podlahové vytápění nabírá v posledních letech na velké popularitě a zdá se, že se bude stále více prosazovat. Dřevěné podlahy, zejména ty dvouvrstvé, které mají nízkou výšku a tím i menší tepelný odpor a tak je lze pro podlahové vytápění velmi dobře využít.

Lze použít dřevěnou podlahu do koupelny?

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají v oblibě studenou dlažbu a raději dávají přednost teplu, pak vězte, že dřevěná podlaha do koupelny bez problémů použít lze. Je však potřeba dbát určitých pravidel a vybrat správný druh podlahy včetně povrchové úpravy. Mezi základní pravidla patří:

  • Dřevěnou podlahu je dobré pravidelně udržovat doporučenými prostředky
  • Na podlaze by neměla zůstávat delší dobu voda; snažte se ji udržovat suchou

Každá naše podlaha má označení, zda lze použít do koupelny. Dle tohoto parametru můžete zboží filtrovat.

Lze použít dřevěnou podlahu do kuchyně?

I tuto variantu lze volit, zvlášť v případě, že obývací pokoj a kuchyň tvoří jeden celek. Pak je dobré vybrat podlahu pro celý prostor. O poškození nebo nadměrné opotřebení není nutné mít obavy. Na trhu je mnoho voskových olejů, jenž lze na podlahu použít a které posléze zajistí její vysokou odolnost a snadnou údržbu.

Co znamená plovoucí podlaha?

Jedná se o podlahu, která je položena tzv. plovoucím způsobem. To znamená, že leží na podkladové desce, ke které není nijak přichycena. Tímto způsobem jsou obvykle pokládány laminátové podlahy. Pak je montáž rychlejší a čistší. Nicméně materiál je však lepší vždy lepit. Budete pak mít pocit, že podlaha opravdu drží a bude tak zajištěna nižší hlučnost.

Vybrat světlou nebo tmavou dřevěnou podlahu?

Nevíte-li si rady s výběrem a světlostí materiálu, napište nám, či zavolejte. Rádi Vám s výběrem poradíme, případně Vám doporučíme kvalitní interiérové designery nebo architekty.

Jaké jsou výhody vinylové podlahy?

Vinylové podlahy mají z povahy materiálu vyšší odolnost a životnost, než většina dřevěných dekorů. Její údržba je také snadná, postačí běžné vysávání a vytírání – není třeba se obávat poškození vodou. Oproti dřevěné podlaze stojí vinylová podlaha méně peněz.