Nejlevnější dřevěné podlahy
Konzultace po telefonu +420 773 962 615

Časté dotazy

Je poptávka produktu závazná?

Poptávka produktu závazná není. Po tom, co náš produkt poptáte, kontaktuje Vás některý z našich konzultantů a domluví s Vámi další postup z hlediska případné prohlídky v showroomu u některého z našich dodavatelů, zaměření místnosti či vlastní doručení vybrané dřevěné podlahy přímo k Vám.

Jak probíhá proces koupě dřevěné podlahy na tomto webu.

Více o procesu koupě se dočtete v této sekci.

Na dubovou podlahu olej nebo lak?

Aktuální trendy hovoří pro olej, který dává dřevěné podlaze osobitý vzhled a vykresluje jeho podobu. Dřevěná podlaha má pak matný vzhled, jenž je u masivních podlah žádoucí. U olejovaných dřevěných podlah je taktéž možnost dílčích oprav, což u lakovaných není prakticky možné. Z našeho úhlu pohledu je dobré volit spíše olej.

Masivní nebo vícevrstvou dřevěnou podlahu?

Masivní podlahy – tento materiál je specifický svým osobitým a přírodním vzhledem. Není však vhodný pro podlahové vytápění nebo do prostor, kde se často mění teplota a vlhkost.
Vícevrstvé podlahy – oproti masivním podlahám jsou dvou či třívrstvé přičemž vrchní nášlapná vrstva je vyrobena z tvrdého dřeva. Zejména dvouvrstvé podlahy je možné využít pro podlahové vytápění. Třívrstvé podlahy je možné pokládat i plovoucím způsobem. Všechny varianty je možné celoplošně lepit.

Dřevěná podlaha a podlahové vytápění?

Podlahové vytápění nabírá v posledních letech na velké popularitě a zdá se, že se bude stále více prosazovat. Dřevěné podlahy, zejména ty dvouvrstvé, které mají nízkou výšku a tím i menší tepelný odpor a tak je lze pro podlahové vytápění velmi dobře využít.

Lze použít dřevěnou podlahu do koupelny?

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají v oblibě studenou dlažbu a raději dávají přednost teplu, pak vězte, že dřevěná podlaha do koupelny bez problémů použít lze. Je však potřeba dbát určitých pravidel a vybrat správný druh podlahy včetně povrchové úpravy. Mezi základní pravidla patří:

  • Dřevěnou podlahu je dobré pravidelně udržovat doporučenými prostředky
  • Na podlaze by neměla zůstávat delší dobu voda; snažte se ji udržovat suchou

Každá naše podlaha má označení, zda lze použít do koupelny. Dle tohoto parametru můžete zboží filtrovat.

Lze použít dřevěnou podlahu do kuchyně?

I tuto variantu lze volit, zvlášť v případě, že obývací pokoj a kuchyň tvoří jeden celek. Pak je dobré vybrat podlahu pro celý prostor. O poškození nebo nadměrné opotřebení není nutné mít obavy. Na trhu je mnoho voskových olejů, jenž lze na podlahu použít a které posléze zajistí její vysokou odolnost a snadnou údržbu.

Co znamená plovoucí podlaha?

Jedná se o podlahu, která je položena tzv. plovoucím způsobem. To znamená, že leží na podkladové desce, ke které není nijak přichycena. Tímto způsobem jsou obvykle pokládány laminátové podlahy. Pak je montáž rychlejší a čistší. Nicméně materiál je však lepší vždy lepit. Budete pak mít pocit, že podlaha opravdu drží a bude tak zajištěna nižší hlučnost.

Vybrat světlou nebo tmavou dřevěnou podlahu?

Nevíte-li si rady s výběrem a světlostí materiálu, napište nám, či zavolejte. Rádi Vám s výběrem poradíme, případně Vám doporučíme kvalitní interiérové designery nebo architekty.

Jaké jsou výhody vinylové podlahy?

Vinylové podlahy mají z povahy materiálu vyšší odolnost a životnost, než většina dřevěných dekorů. Její údržba je také snadná, postačí běžné vysávání a vytírání – není třeba se obávat poškození vodou. Oproti dřevěné podlaze stojí vinylová podlaha méně peněz.

Jak dlouho trvá pokládka dřevěné podlahy?

To jsou otázky, které jsme schopni zodpovědět na základě rozměrů, typu podlahy a případných nutných úprav podkladového materiálu. Poptejte nás a vše Vám rádi vysvětlíme.