Nejlevnější dřevěné podlahy
Konzultace po telefonu +420 773 962 615

Jak změřit plochu určenou pro dřevěnou podlahu

zamereni-300×240

Pokud chcete jednoduše zjistit, kolik metrů čtverečných dřevěné podlahy budete potřebovat, níž uvádíme přehledný návod doplněný o interaktivní video.

K vypočítání plochy místnosti budete potřebovat běžný metr, (ideálně milimetrový) papír, tužku a kalkulačku.

Postup:

  1. Pokud je místnost členitá a není čtvercová či obdélníkového tvaru, rozdělte si nákres na několik menších obdélníků, které budete samostatně měřit. Je dobré si zavést určité měřítko – např. 10 cm = 1 mm na papíře. Je dobré pamatovat i na případnou plochu vestavěných skříní, pro případ, že je podlahu potřeba položit i tam. Šikovní podlaháři však umí podlahu položit se zalištováním až k samotné skříni.
  2. Každý obdélník změřte (délku a šířku) a zaneste jej do svého výkresu. Je vhodné veškeré míry zaokrouhlovat na celých 10 cm nahoru (tzn. např. 234 cm = 240 cm). Vynásobením délky a šířky získáte plochu – tedy místnost 300 x 200 cm = 60.000 cm2, tj. 6 m2.
  3. Všechny plochy daných obdélníků sečtěte a získáte celkovou plochu, tedy potřebný materiál.
  4. Hodnotu vypočteného materiálu (např. 100 m2) vložte do kolonky v detailu produktu.
  5. Automatická funkce Vám na webu sama vypočítá, kolik balíků dřevěné podlahy budete potřebovat (každý balík má určitý počet m2 – např. 1,848 m2, který nelze více dělit). Aplikace i přes výše uvedené zaokrouhlování počítá s cca. 8% prořezem – jedná se o rezervní materiál (pro odřezky, odpad apod., tedy aby podlahy bylo vždy pro pokládku dostatek).
  6. Nakonec tak získáte finální počet balíků a celkovou cenu bez a s DPH.

Objevujte další podlahy v kategoriích

Další články, které se Vám budou líbit